Żeby cena powędrowała wysoko i nie zawróciła, musi przebić się przez strefę mocnych oporów. Według mnie na dzień 18 września 2020 opór znajduje się w okolicach 11700 $ a mocne wsparcie  na 9200 $. Wsparcie lokalne to 10300 $. Pomiędzy tymi poziomami cena może jeszcze jakiś czas pozostawać, zanim dojdzie do ostatecznego przełamania w górę. Czy cena może zejść jeszcze niżej niż 9200 $? Oczywiście że może, ale prawdopodobieństwo takiego zejścia jest bardzo małe.

Do określania poziomów wsparć i oporów można wykorzystać wykres z  https://gocharting.com/ na którym pokazany jest obrót jaki został zrobiony na giełdzie na poszczególnych poziomach cenowych (zakładka VolumeProfile)

Żeby nie męczyć się interpretacją wolumenu można skorzystać z bardzo prostego wskaźnika który stosuje bardzo duża liczba traderów. Brakuje na nim uwzględnienia wolumenu. Oparty jest głównie o miejsca gdzie cena zareagowała odwróceniem kierunku

W tym przypadku ostatnie wsparcie jest na poziomie 9800 a ostatni opór na 12000. Pomiędzy nimi mamy poziom który w tej chwili jest poziomem oporu (11120 $) .
Wskaźnik znajdziesz na tradingview.com pod nazwą “Swing high low support & resistante” Wpisz przy lupie tylko “swing high low support” bo jak wpiszesz więcej to wyszukiwarka ma problemy z wyszukiwaniem.

Który ze wskaźników jest lepszy? Z mojego punktu widzenia najlepiej uwzględnić oba.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *