Jednym z łatwiejszych sposobów uodpornienia się na manipulacje rynkowe i nabrania pewności siebie, jest podzielenie sobie kapitału na małe części i kupowanie sukcesywnie w miarę upływu czasu, gdy założony przez nas scenariusz realizuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Mała część to taka która nas nie zaboli mocno gdy rynek pójdzie nagle w kierunku przeciwnym do naszych oczekiwań. Każdy ma inną odporność na przyjmowanie strat, dlatego trzeba sobie samodzielnie ustalić jaka to jest kwota.
Dzięki podzieleniu kapitału na małe części nadmierny strach i chciwość są skutecznie neutralizowane i pozwalają spokojniej zarabiać na rynku.

Gdy wiele lat temu zaczynałem się uczyć zarabiania na inwestowaniu, to skupiałem się głównie na analizie technicznej i trochę na fundamentalnej. Dzisiaj gdy ktoś mnie pyta, co  jest najważniejsze w grze rynkowej, to stawiam na pierwszym miejscu psychikę,  na drugim zarządzanie kapitałem.

Indeks strachu i chciwości dla bicoina znajdziesz tutaj: Crypto Fear & Greed Index Najlepszy czas na kupowanie jest najczęściej wtedy gdy indeks jest na minimalnym poziomie a czas na sprzedaż gdy uzyskuje wartości maksymalne.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *